Fluids Processing Maintenance in Processing  
    Info     Contact     Nieuwsbrief     Statistieken     Disclaimer     Privacy     Bedrijven log-in 
    Laat alle banners tegelijk zien..  
logo SolidsProcessing.nl
   
 
   

 
 
 
Airtechnic Solutions bv,
 
Beek BV, Van, Drunen
 
VDL Industrial Products b.v., Eindhoven, Aalst- Erebodegem
 
Mettler-Toledo B.V., Tiel, `s-Hertogenbosch
 
TBK & DCP, Less spillage, more performance
 
 

Productnieuws

Hoge temperatuurkoeler naar Midden-Oosten

printversie Stuur iemand dit bericht Tweet this

Schroefwarmtewisselaar voor het koelen van calcium oxide

Hoge temperatuurkoeler naar Midden-Oosten  Schroefwarmtewisselaar voor het koelen van calcium oxide 

Celsius heeft een hoge temperatuurkoeler ontworpen en geleverd aan een chemiebedrijf in het Midden-Oosten. Deze screw heat exchanger (schroefwarmtewisselaar) staat geïnstalleerd als koeler op een plant voor calcium oxide.

Begin vorige maand bracht Ir. Martijn van den Hil, werkzaam als process engineer bij Celsius, een vijfdaags bezoek aan de plant in de woestijn voor een SAT (Site Acceptance Test).

Met een lengte van 10 meter en een breedte van 2 meter is deze machine voor Celsius een grote uitvoering. Als je deze machine geïnstalleerd ziet staan op locatie, valt de grootte echter totaal niet meer op. Erg indrukwekkend hoe men zo’n machine van 16.500 kg op een hoogte van 40 meter installeert.

De koeler wordt op deze hoogte gevoed door een elevator. Deze transporteert het product omhoog vanuit de mutiple hearth furnace (etage oven) naar de koeler, deze schroefwarmtewisselaar koelt 4000 kg/uur calcium oxide van 600°C naar 90°C. Het benodigde koelwater wordt middels een koeltoren gekoeld. Omdat de plant in de woestijn gelegen is kan de temperatuur van het koelwater vanwege de uitzonderlijke klimatologische omstandigheden oplopen tot wel 50°C!

Tijdens het koelproces wordt per uur 640 kilowatt aan energie afgevoerd, hiervoor is een koelwater-flow van 100 kuub per uur nodig met een werkdruk van 5 bar. Het koelwater stroomt door de trog, de schroefassen en de bladen van onze screw heat exchanger. Vanwege het abrasieve karakter van calcium oxide zijn de schroeven van de koeler opgelast met een slijtvast materiaal. De machine is speciaal door Celsius ontworpen en geproduceerd om in deze zwaar industriële omstandigheden een optimaal resultaat te behalen.

Inmiddels functioneert de installatie volgens specificaties en wordt een mogelijk tweede productielijn serieus overwogen door de eindgebruiker.

Meer informatie:     Celsius     Externe link     Vraag per e-mail    
Geplaatst: 16/08/2010 Getoond: bericht 320 x