Excursie Amercentrale Essent
| Startdatum | : | 27 september 2011 |
| Duur | : | 1 dag |
| Plaats | : | Geertruidenberg |
|
ARCHIEF -- dit evenement is reeds geweest.
De Amercentrale heeft zich bereid verklaard op 27 september a.s. haar deuren open te stellen voor een informatieve rondgang voor Machevo leden.
Omvangrijke revisie Amercentrale 8
Begin april is de grote onderhoudsbeurt van energiecentrale Amer 8 in Geertruidenberg gestart, een van de twee units. Voor een periode van drie maanden zijn duizend extra arbeidskrachten aan de slag op het terrein van Essent. De andere unit, Amer 9, blijft tijdens de onderhoudsperiode gewoon in bedrijf.
Volgens Essent gaat het om een `megaklus`: `Dit is de omvangrijkste revisie in de geschiedenis van Essent`, aldus woordvoerder Jeroen Brouwers.
De geplande (vierjaarlijkse) revisie omvat veel inspectie en preventief onderhoudswerk. De gehele installatie wordt geopend, geïnspecteerd en waar nodig gerepareerd.
Het binnenwerk van de hogedrukturbine wordt compleet vervangen. Ook worden de gasturbine en rookgasinstallatie onder handen genomen. Voor werkzaamheden aan de ketel wordt een mobiele hijskraan van 1.200 ton ingezet.
Veiligheid heeft de hoogste prioriteit. Bij een ongeval in 2003 kwamen vijf schoonmakers om het leven. Zo is op de centrale een speciaal reddingsteam aanwezig dat snel hulp kan verlenen. En wie niet juist is gekwalificeerd om de specialistische werkzaamheden uit te voeren, mag het terrein niet betreden.
Programma
De excursie start om 13.30 uur en duurt tot ongeveer 16.00 uur. Om op het afgesproken tijdstip met de presentatie te kunnen starten, verzoeken wij u een kwartier voor aanvang op de excursielocatie aanwezig te zijn.
Het programma bestaat uit de volgende onderdelen:
· Ontvangst met koffie/thee
· Korte inleiding
· Rondleiding
· Afsluiting
Deelname is kosteloos, inschrijven noodzakelijk, dat kan via onderstaande link.
Meer informatie:
Externe link
Organisator
Aanvragen